Visits: 6

ШЛЯХИ ДО УСПІХУ В РІЗНИХ СФЕРАХ ДІЯЛЬНОСТІ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ ЗНАНЬ ПРО НАМІРИ ТА ЦІЛЕСПРЯМОВАНУ МЕТУ

В статті розглядаються шляхи, якими можна користуватися для досягнення успіху. Для цього достатньо глибокої ідеї і різних способів вирощування позитивних ідей. Перемагає той, у кого є мета і велике бажання успіху. Для досягнення конкретної мети потрібен план практичної діяльності. Ідеї, плани і думки, що є у свідомості — керують інтелектом і його рухом по життю.
Ключові слова: мрія, мета, віра, свідомість, підсвідомість.

Клімакова С. М.
старший викладач кафедри спортивно-педагогічних дисциплін і фітнесу,
Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, м. Харків, Україна

10.34142//2708-4809.SIUTY.2022.169

Успіх починається з мрії. Якщо свідомість готова до успіху, то половина секрету успіху вже освоєна. Треба знати, чого людина хоче, про що мріє. Тоді закладіть цю мрію в своє серце з думкою, а потім наполегливо працюйте над здійсненням цієї мрії. Розум першим сповістить про успіх. Найголовніше для досягнення успіху — бажання. Якщо людина чогось дуже сильно хоче і готова ризикнути власним майбутнім, вона переможе.

Потрібна чиста рішучість, поки мрія не запалиться потужним натхненням. Бувають невдачі і невдачі трапляються випадково, і люди не завжди можуть їх розпізнати, але кожен, хто хоче реалізувати свої мрії, повинен навчитися думати. Така людина повинна знати, що ідеї можна перетворити на матеріальні цінності, зберігаючи відомі принципи. Перш ніж прийти до успіху, потрібно пережити багато невдач, але ми повинні пам’ятати, що божевільний успіх прийде лише за крок до невдачі. Доля дає нам можливість усвідомити, що «ні» не завжди означає «ні».

Успішне досягнення мети — це лише одна, але глибока думка. Вона може утримуватися свідомістю у вигляді планів або намірів. Для успіху достатньо однієї глибокої думки та різноманітних способів «плекання» позитивних думок, тому потрібно навчитися занурювати свою свідомість у стан, який дозволить реалізувати свої мрії. Успіх завжди належить тим, хто мислить успішно. Невдача переслідує тих, хто дозволяє собі мислити категоріями невдачі. Тому доцільно навчитися мистецтву перенавчання свідомості невдачі в свідомість успіху. Успіх приходить, коли людина розуміє принципи успіху та вчиться їх приймати. Один із принципів — чітко знати, чого ти хочеш досягти.

«Успіх — це постійне здійснення тих цілей, які людина ставить перед собою і які важливі для неї. Успіх — це не тільки результат, але і процес руху на шляху його досягнення. Це розвиток можливостей людини, розкриття його потенціалу» [1, с. 8–9].

Людина сама керує своєю долею і є капітаном власної душі, тому що вона керує своїми думками. Думки, які панують над розумом, приваблюють її. Ці магніти притягують сили, людей, обставини і приводять їх у гармонію з панівними ідеями. Тільки той, хто до цього прагне, може досягти успіху. Чим довше йти до успіху, тим ближче він стає. Люди, що залишають роботу за крок до досягнення своїх цілей повинні пам’ятати, інші люди підуть на цей крок.

Коли бажання виконується, мрії здійснюються. У житті треба просити всього, і воно дасть багато. Відступати не можна, треба перемогти! Щоб досягти успіху, треба розірвати ланцюг і зробити крок назад. Але хотіти не означає мати. «Закріплюється» лише бажання стати ідеєю, намічаються лише конкретні шляхи та методи самореалізації, і лише реалізація задуму без визнання поразки призведе до перемоги та успіху в житті.

Мета – бажання досягти успіху настільки сильне, що завдяки силі навіювання бажане стає реальністю.

Другий шанс на перемогу та успіх — впевненість у собі — є каталізатором усіх розумових здібностей. Всі мрії наших почуттів, як тільки вони пов’язані з вірою, відразу починають збуватися. Емоції, або емоційні першооснови в думці, — це те, що дає думці життя, дійсність і силу. Почуття віри, любові, радості в поєднанні з імпульсом думки роблять їх більш життєздатними, ніж якби вони використовувалися окремо. Але ви можете досягти глибин своєї підсвідомості і впливати на неї своїми думками, не тільки переконаннями, а й позитивними та негативними емоціями! Без завдання самонавіювання віра, навіть впевненість, є фактором, що визначає діяльність підсвідомості. Підсвідомість реконструює його фізичний еквівалент за допомогою всіх практичних методів.

У своїй книзі «Міркуй та багатій» Наполеон Хілл цитує деякі принципи, за допомогою яких можна покращити віру навіть там, де її немає:

Вірити в себе означає вірити в нескінченність.
Віра — це «еліксир життя», який дає бадьорість і імпульс думки!
Віра — опора для накопичення успіху.
Віра — єдина протиотрута від невдачі.
Віра — це «хімічний елемент», поєднаний із молитвою для прямого зв’язку з вищим розумом.
Віра — єдиний посередник космічних сил, який може виправити вищий розум.
Віра є основою всіх «чудес» і всіх таємниць, нерозвіданих згідно з правилами науки» [2 c. 49].

Якщо проаналізувати внутрішні резерви та недоліки людини, то виявиться, що найбільш вразливе місце — невпевненість у собі. Його слід збільшувати за принципом самонавіювання. Необхідно розкрити всі позитивні думки, всі пориви душі. Потім запишіть їх, запам’ятайте і повторюйте, поки вони не стануть ефективною підсвідомою силою. Підсвідомість усвідомлює думки про страх так само легко, як і сміливі думки. Вона не робить різниці між цілеспрямованими думками та деструктивними думками, наповнюючи думки страхом, безнадією та сумнівами. Закон самонавіювання зміцнює недовіру, людина підкоряється, а підсвідомість усвідомлює його існування в реальному житті.

Самі навіювання пов’язані з різними почуттями. Це центр управління, сполучна ланка між свідомістю і підсвідомістю. Завдяки п’яти органам чуття все, що досягає підсвідомості, повністю контролюється, але не присутнє у більшості людей. Центром управління є самонавіювання, за допомогою якого людина може за бажанням збагачувати свою підсвідомість бажаними думками. Підсвідомість отримує керівництво лише через думки та почуття. Слово, не підкріплене емоціями та вірою, не впливає на підсвідомість. Не забувайте, що підсвідомість слухається тільки наказів душі. Віра — найсильніша та найпродуктивніша емоція!

Багато людей досі вірять, що «знання — сила». Людині не потрібні загальні (базові) знання для досягнення успіху в обраній сфері діяльності, оскільки вона не спеціалізується на проблемах, які використовують ці знання. Людина, яка має розвинений розум, здатна сприймати все, що хоче, все, що вважає за потрібне, не порушуючи права інших, її можна назвати освіченою людиною.

Щоб перенести прагнення до успіху, необхідно отримати освіту в обраній сфері. Досягнення успіху вимагає багато енергії, і це неможливо без добре організованого та розумно використаного досвіду. Але знання абсолютно не потрібні людині для досягнення успіху. Людина, яка вміє організувати колектив і керувати групою людей (дітей), здатна використовувати таку групу в своїх цілях. Поки він «освічений», настільки ж вихованим буде і його колектив (учні). Треба вирішити, які спеціальні знання потрібні і для чого. Якщо наміри чоловіка серйозні, а плани розраховані на довгострокову перспективу, то те, чого він збирається досягти, допоможе йому, і тому необхідно подбати про надійні джерела знань. Людині може допомогти особистий життєвий досвід і освіта, знання, досвід спілкування з іншими освіченими людьми. Це може бути навчання у ВНЗ, відвідування спеціальних курсів, семінарів, конференцій.

Для досягнення конкретної мети необхідний план практичної діяльності. Якщо людина цікавиться своєю діяльністю, вона ніколи не перестане цікавитися спеціальною літературою, пов’язаною з досягненням успіху в роботі. Загальноосвітня школа та вища освіта лише показують шляхи, якими людина може отримати необхідні їй практичні знання. Головне — спеціалізація.

Думки, плани та ідеї, що горять у розумі, контролюють інтелект і його рух у житті. Більшість людей не знайомі з невидимими силами, які контролюють і впливають на інтелект. Наукові відкриття — це інструменти для самовдосконалення людини — шосте почуття. Концепція шостого почуття може бути реалізована лише через розвиток внутрішньої свідомості. За допомогою нашого шостого почуття ми отримуємо попередження про небезпеки, що насуваються, а також можливості, які не можна ігнорувати.

Природа ніколи не відступає від своїх законів, і їх необхідно знати. Деякі з них важкі й недоступні, а для людини це диво. Тому чудеса є найбільшою родзинкою шостого чуття. Якщо бажання людини сильне і глибоке, то воно знайде спосіб вийти назовні. Для цього потрібно використовувати потужну силу самонавіювання, яка є основою формування особистості.

Список використаних джерел

1. Романовский А. Г., Михайличенко В. Е. Філософія досягнення успіху : навч. посіб. Харків : НТУ «ХПІ», 2003. 695 с.
2. Хілл Н. Міркуй та багатій : практ. посіб. / пер. Г. Кирієнко; 2-ге вид. Київ : Наш формат, 2018. 211 с.